Вплив літератури на психіку дитини

Дитяча література з давніх часів була одним з основних засобів базового формування особистості.  Більшість класичних народних казок в доступній для сприйняття дитиною формі доносять основні правила поведінки, а також розглядають найбільш типові життєві ситуації. Аналізуючи події з казок, малюк вчиться спілкуватися з навколишнім світом, логічно мислити, відповідати за свої вчинки. Правильний вибір книг для дітей забезпечить достатньо швидкий розумовий розвиток дитини, а також допоможе уникнути багатьох помилок в житті.

Дитячими психологами доведено наявність взаємозв’язку між використовуваною літературою в дитинстві та сформованою моделлю поведінки дорослої людини. Зокрема, діти, яким в дитинстві не читали казок, здебільшого не досягали суттєвого інтелектуального розвитку. Також впливає зміст книжок на взаємовідносини дитини з оточуючими, що в першу чергу проявляється у наявності чи відсутності агресії.     

Таким чином, дитяча література впливає як на світогляд, так і на інтелектуальний розвиток дитини.  Правильний вибір книжок, які читають дитині у ранньому віці, забезпечить правильний та комплексний розвиток її особистості.

Author: admin

Share This Post On